Model: APHSSSEASHLHDPE26BS
1 of 1
Shower Seat, 26" Seashell HDPE, Brushed Stainless Frame
Model: APHSSSEASHLHDPE26BS
Now
Any questions?
Our expert team will answer any questions you have.
It will be difficult to find a wall mounted shower seat as beautiful as this seashell bench. The 26 inch wide seashell shower seat from Freedom Showers is a top selling shower seat option for large showers, to add safety and support in your bathroom. Seniors and individuals with reduced mobility will enjoy support and comfort that comes from having one of our folding walnut shower seats in their shower.
Gorgeous Seashell Shower Bench
Fold Up Shower Seats Features:
  • 26” x 15 ¾” seat size
  • For large showers only. (Will not fit in standard 60" x 30" pocket")
  • 1” thick Seashell Slats are durable and easy to keep clean